Log In

Peugeot Partner czy Citroen Berlingo?

Który samochód jest lepszy? Peugeot Partner czy Citroen Berlingo? W tym artykule postaramy się rozwiać Wasze wątpliwości. Każdy, kto planuje zakup samochodu chce, aby kupiony przez niego pojazd nie tylko ładnie wyglądał wizualnie, ale też służył mu na lata. Przy wyborze samochodu wiele osób decyduje się na samochód ekonomiczny bądź ten o lepszych osiągach. Względy wizualne mają znaczenie jedynie (i najczęściej) dla kobiet, ale nie zawsze. W niniejszym artykule postaram się przybliżyć Państwu sylwetki tych dwóch samochodów, tak, abyście dokonali najlepszego dla Was wyboru.

Peugeot Partner czy Citroen Berlingo?

W wielu statystykach porównujących Citroena Berlingo z Peugeotem Partnerem określa się oba modele jako bliźniacze, ale raczej dwujajowe, ponieważ zasadniczo różni się przednia ich część. Citroena określa się jako bardziej drapieżnego w wyglądzie, a Peugeot zdaje się być łagodniejszy. Wynika to z innej konstrukcji zderzaków i innego kształtu przednich reflektorów.  Tylko od upodobań przyszłego właściciela będzie zależało, który przód bardziej mu się spodoba, niemniej jednak oba samochody są uznawane za ulubione rodzinne vany. Nic dziwnego, oba należą do tego samego koncernu i produkowane są na tych samych taśmach.

Oba pojazdy mogą być zarówno w wersji dostawczej jak i osobowej. Mają taką samą pojemność silników (1,6 litra), tę samą moc (90KM w przypadku silnika benzynowego i 75 KM w przypadku diesla).  Na jakiej zatem podstawie decydujemy się na wybór Citroena Berlingo? Ponieważ, jak wiadomo, reklama jest najlepszą dźwignią handlu, a według testów i wielu opinii użytkowników, Citroen Berlingo uznawany jest za dużo bardziej niezawodny i mniej awaryjny samochód. Trzeba jednak pamiętać, że Peugeot Partner jest oszczędniejszym samochodem, zwłaszcza w przypadku wersji na gaz, ponieważ spala około 8l/100km, podczas gdy Citroen spala nawet o 2,5 litra więcej na każde  100 przejechanych kilometrów. Ale czy oszczędność na benzynie zwróci nam koszty ewentualnych napraw bardziej awaryjnego samochodu?

Warto także zwrócić uwagę na casus cenowy. Citroen Berlingo jest o kilka tysięcy złotych tańsze, co jest kolejnym jej plusem. Wśród użytkowników tego samochodu wiele osób przede wszystkim chwali sobie niezawodność tego pojazdu, w tym niskie koszty napraw, które wynikają z dużej dostępności części oryginalnych jak i zamiennych.

Jak  zatem wynika z powyższego tekstu, jeżeli poszukujecie Państwo niezawodnego samochodu dostawczego, który przez lata nie będzie wymagał żadnych zbędnych i kosztownych napraw – w takim przypadku lepszą opcją będzie wybór Citroena Berlingo. Z kolei jeżeli wolicie Państwo wybór samochodu bardziej ekonomicznego oraz o ładniejszej i prostszej linii nadwozia – w takim przypadku lepiej sprawdzi się Peugeot Partner. Wybór już leży w Państwa gestii.