Log In

Peugeot 208 czy Toyota Yaris?

Jaki samochód wybrać? Peugeot 208 vs. Toyota Yaris? Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem samochodu marki Peugeot lub Toyota i nie wiesz na który się zdecydować, zapraszamy Cię do zapoznania się z poniższym artykułem. Porównaliśmy dla Was dwa popularne modele wśród polskich kierowców: Peugeota 208 oraz Toyotę Yaris.

Toyota Yaris i Peugeot 208 to samochody bardzo podobne do siebie. Oba to pięciodrzwiowe hatchbacki benzynowe. Mają bardzo zbliżoną pojemność silnika (około 990m3). Moc maksymalna obu samochodów jest niemal identyczna – 65KM w przypadku Toyoty Yaris i około 68KM w przypadku Peugeota 208. W obu samochodach mamy manualną skrzynię biegów. Jeśli chodzi o prędkość maksymalną, to Peugeot 208 jest nieznacznie szybszy od Toyoty Yaris. Testy wykazały, że Peugeot 208 osiąga 163km/h, a Toyota Yaris 155km/h.Wyższa prędkość i moc Peugeota przekłada się również na jego cenę, która jest o prawie 6 tysięcy wyższa niż w przypadku Toyoty.

Również jeżeli chodzi o zużycie paliwa, to jest zbliżone w obu modelach, ponieważ waha się od 5,2 do 5,5l/100 km w cyklu miejskim, są to w takim razie bardzo oszczędne samochody. Przekłada się to jednak na moc i przyspieszenia, które mogłoby być lepsze. Jednak coś za coś. Albo szukamy małego, ekonomicznego samochodu dla kobiet lub do poruszania się po mieście, albo szybkiego samochodu sportowego.

Jeszcze niedawno mężczyzn od Toyot Yaris odstraszała legenda pierwszej generacji. Uważano, że to samochód o kształcie i budowie typowo kobiecej. Na szczęście po ostatnim faceliftingu o tej historii możemy zapomnieć. W przypadku Toyoty nazwanie ostatnich zmian faceliftingiem to zdecydowanie spore niedopowiedzenie. Na zmiany wydano 85 milionów euro i zmieniona aż 1000 elementów. To chyba pierwszy w historii motoryzacji tak gruntowny facelifting.

Warto też pamiętać, że kierowcy, którzy przetestowali oba samochody wybierają jednak Toyotę Yaris motywując swoje zdanie przekonaniem, że Toyoty Yaris w porównaniu z Peugeotami 208 są dużo mniej awaryjne. A teraz po ostatnich poprawkach, samochód zdaje się być niemal ideałem. My mając do wyboru te dwa modele, decydujemy się na Toyotę Yaris. A co Wy wybierzecie? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach 🙂